قوانين و مقررات بيلدر سايت

لطفا به صورت کامل قوانین زیر را مطالعه بفرمائید. رعایت این مطالب برای کاربران الزامیست: در صورت عدم رعایت مقررات، بیلدر سایت مجاز است ، سرویس مشتری را بدون عودت هزینه پرداختی قطع نماید.

1. مالکیت سایت :

بیلدر سایت تنها کسی را به عنوان مالک واقعی سایت می شناسد که سایت را خریداری و به نام خود ثبت نموده باشد ، مگر اینکه به وجه ملزمی نمایندگی او در خرید و به ثبت رساندن سایت ، محرز و مشخص شده باشد بنابر این در صورتی که مشتری برای خرید سایت ، نماینده بفرستد و این نماینده بنام شخص خودش ثبت نماید ، بیلدرسایت مسئولیتی در این زمینه عهده دار نبوده و نماینده مالک سایت می باشد.خواهشمند است دقت لازم را در این زمینه مبذول شود .

2. امور مالی :

2-1 از آنجائی که بلافاصله پس از سفارش مشتری ، شرکت اقدام به ثبت دامین می کند ،مبلغ پرداختی جهت ثبت دامین تحت هیچ شرایطی قابل عودت نمی باشد. پکیج های میزبانی وب تا 7روز دارای ضمانت عودت وجه به میزان 75 درصد مبلغ پکیج ، می باشند .

2-2 در صورتی که مشتری از ظرفیت های اختصاص یافته خود بیشتر مصرف کند ( فضا ، پهنای باند و ... ) موظف به پرداخت هزینه اضافه مصرف می باشد .

2-3 با توجه به قاعده تسبیب و قاعده لاضررولاضرارو قانون مسئولیت مدنی مصوب 1339 ، هرگاه مشتری اعم از حقیقی یا حقوقی از طریق اقدامات خود سبب ورود ضرروزیان به شرکت را فراهم نماید موظف است ، ضرروزیان وارده را جبران نماید.

3. محتویات سایت :

3-1 محتویات وب سایت باید 100% مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد .

3-2 مشتری بدون مجوز مجاز به استفاده از وب سایت خود در زمینه هک و کرک و کلیه شاخه ها و زیر شاخه های آن نمی باشد .

3-3 مشتری مجاز به قرار دادن برنامه های عبور از فیلتر بر روی وب سایت خود نمی باشد .

3-4 مشتری مجاز به قرار دادن برنامه های شامل قوانین کپی رایت بر روی وب سایت خود نمی باشد .

توجه : در صورت مسدود شدن وب سایت توسط مسئولین ذیربط ، هیچ مسئولیتی به عهده بیلدرسایت نمی باشد .

3-5 از آنجایی که نام کاربری و کلمه عبور وب سایت در اختیار مشتری بوده ورود و کنترل محتویات وب سایت توسط مشتری انجام می شود ،لذا بیلدرسایت هیچ مسئولیتی در قبال محتویات وب سایت نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها به عهده مشتری می باشد .

4. منابع :

4-1 مشتری نباید بیش از فضای اختصاص یافته خود مصرف نماید . مواردی که موجب اشغال شدن فضا می شود عبارتند از ( حجم فایل های upload شده به سرور ، حجم ایمیل های رسیده، حجم بانک های اطلاعاتی برنامه )

4-2 مشتری نباید بیش از حجم تخصیص یافته برای تبادل اطلاعات را مصرف کند. مواردی که موجب مصرف حجم تخصیص یافته می شوند ، عبارتند از (ارسال فایل به سرور ، دانلود برنامه از سایت ، ارسال و دریافت ایمیل )

4-3 مشتری می تواند حداکثر 1 درصد ظرفیت CPU سرور را مصرف کند. برنامه هائی که محاسبات سنگین دارند ظرفیت زیادی از CPU را مصرف میکنند. مصرف بیش از حد ظرفیت CPU موجب کند شدن سرور و دیگر وب سایت های ثبت شده در آن می شود در صورت نیاز به چنین برنامه هایی ، سرویس اجاره سرور اختصاصی پیشنهاد می گردد .

4-4 مشتری در هر روز حداکثر می تواند 200 ایمیل ارسال و300 ایمیل دریافت نماید ،. ارسال بیش از این مقدار در جامعه بین المللی به عنوان SPAM (هرزنامه ) شناخته شده و باعث غیر فعال گردیدن سایت مشتری می گردد و برای فعال شدن مجدد سایت ، مشتری موظف به پرداخت 100 هزار تومان جریمه برای بار اول و در صورت تکرار ، سرویس ایمیل برای همیشه غیر فعال می گردد.

4-5 در صورتی که مشتری با حذف شاخه های اصلی وب سایت ( htdox,www,logfile,log,db,special.( موجب از کار افتادن وب سایت شود ، بیلدرسایت با اخذ جریمه معادل 25 درصد مبلغ هاست ، ظرف 4 روز کاری هاست را تغییر خواهد داد .

5. امنیت اطلاعات :

5-1 مشتری موظف است رمز دامین و هاست خود را پس از دریافت سریعا تعویض نماید ، حفاظت از رمز جدید دامین و هاست به عهده مشتری می باشد و بیلدرسایت هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد.

5-2 مشتری می بایست از اطلاعات وب سایت ( مخصوصا بانک های اطلاعاتی ) بر روی کامپیوتر خود نسخه پشتیبان تهیه نماید تا در صورت بروز هر گونه اشکال در سرور ، اطلاعات وی از بین نرود . مگر اینکه بابت تهیه نسخه پشتیبان به شرکت هزینه پرداخت نموده باشد که در این صورت مسئولیت فوق به عهده بیلدرسایت می باشد . هزینه اولیه بکاپ 15 هزار تومان . هر نسخه هزار تومان و بکاپ گیری توسط بیلدرسایت برای سایت هایی که هزینه آن را پرداخت کرده باشند به صورت هفتگی میباشد .

5-3 کلیه فایل های درون شاخه اصلی سایت ( www , htdocs ) قابل مشاهده و دسترسی برای عموم می باشد ، از قراردادن فایل های خصوصی مثل بانک اطلاعاتی در این شاخه خود داری فرمائید .

6. تمدید خدمات :

کلیه کاربران می‌بایست قبل از پایان دوره سرویس ، نسبت به تمدید یا ثبت سرویس خود اقدام نمایند. در غیر این صورت پس از پایان دوره هیچ‌گونه اعتراضی مبنی بر قطع سرویس و یا حذف آن پذیرفته نمی‌باشد. بیلدرسایت قبل از پایان مدت سرویس سعی خواهد نمود تا از طریق ایمیل و پیامک به مالک سرویس اطلاع دهد ولی عدم انجام این اطلاع‌رسانی به هر دلیل موجب ایجاد هیچ‌گونه حقی برای کاربر نخواهد شد. پرداخت فاکتور تنها نشان‌دهنده پرداخت شدن مبلغ از سوی کاربر می‌باشد و تأییدکننده تمدید سرویس نمی‌باشد. کاربران باید پس از پرداخت از تمدید (ثبت) قطعی سرویس خود مطمئن گردند درغیراین صورت طی حداکثر ۷۲ ساعت از طریق ارسال تیکت بررسی به واحد تمدید از این موضوع مطمئن گردند زیرا ممکن است در مواردی به دلیل ایجاد اختلال فنی در سیستم پس از پرداخت فاکتور توسط کاربر، سرویس کاربر تمدید نگردد و تنها فاکتور کاربرپرداخت گردد.

کاربر هرگز نباید به دلیل تغییر تاریخ‌های موجود در بخش‌های مختلف بیلدرسایت از جمله ناحیه کاربری خود و یا ایمیل‌ها و یا پیامک‌های دریافت شده از این موضوع اطمینان یابد زیرا ممکن است پس از پرداخت کاربر اطلاعات ایمیل ، پیامک و یا ناحیه کاربری و یا دیگر بخش‌های بیلدرسایت بروز گردد اما عملیات تمدید سرویس کاربر به هر دلیلی انجام نشود و در این حالت کاربر باید حداکثر طی ۷۲ ساعت نسبت به پیگیری و رفع نقص از طریق ارسال تیکت بررسی به واحد تمدید بیلدرسایت اقدام نماید در غیر این صورت هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

تنها راه اطمینان از تمدید سرویس ارسال تیکت بررسی به واحد تمدید می‌باشد در غیر این صورت و در صورتی که کاربر فاکتور را پرداخت نماید و از یکی از طرق ذکرشده از تمدید(ثبت) سرویس خود مطمئن نگردد مسئولیت به عهده وی خواهد بود. در صورتی که پس از پرداخت فاکتور توسط کاربر به دلیل عدم تمدید سرویس کاربر از طرف بیلدرسایت به هر دلیل فنی و غیر فنی که منجر به تعلیق، حذف و یا قطع دائم سرویس کاربر شده باشد بیلدرسایت تلاش خواهد نمود بر اساس فاکتور پرداخت‌شده سرویس کاربر را تمدید و مجدداً فعال نماید اما در صورتی که به هر دلیل فنی و غیر فنی تمدید و فعال‌سازی مجدد سرویس کاربر امکان‌پذیر نبود مبلغ فاکتور پرداخت‌شده توسط کاربر به وی مسترد خواهد شد و کاربر هیچ حق دیگری نخواهد داشت.

ثبت یا تمدید دامنه ir

تمامی دامنه‌های تحت ir توسط پژوهشگاه دولتی دانش‌های بنیادی(www.nic.ir) به عنوان متولی این موضوع در کشور ثبت می گردند و بیلدرسایت کارگزار ثبت این نوع دامنه‌ها می‌باشد.کاربر موظف به اجرای کامل و بی نقص تمامی موارد مندرج در راهنمای ثبت دامنه‌های تحت www.nic.ir شامل دامنه‌های ir و تمامی موارد دیگر می‌باشد در صورت عدم رعایت کامل راهنما مسئولیت تمامی موارد دیگر به عهده کاربر می‌باشد. همچنین کاربرانی که اقدام به انجام هرگونه عملیات در رابطه با این نوع دامنه می‌نمایند موظف به رعایت تمامی بندهای موافقت‌نامه پژوهشگاه دولتی دانش‌های بنیادی (www.nic.ir) به آدرس اینترنتی www.nic.ir/Domain_Register_Policy.html می‌باشند در این مورد تمام کاربران موظف به دریافت کامل راهنما چه از طریق وب سایت و چه از طریق بخش فروش می‌باشند و عدم درک و تفهیم این راهنما و موافقت‌نامه و یا عدم دریافت و یا عدم مطالعه آن رافع مسئولیت کاربران نمی‌باشد.

کلیه اطلاعات درون هاست شما پس از منقضی شدن مدت استفاده از وب سایت از بین خواهد رفت ، پس در صورتی که به فایل های فوق نیازمندید و تمایل به تمدید وب سایت ندارید قبل از انقضاء مدت استفاده، فایل ها را بر روی کامپیوتر خود دانلود و ایمیل ها را توسط برنامه outlook دریافت نمائید . لازم به ذکر است که در غیر این حالت ، بیلدرسایت در صورت امکان بازیابی اطلاعات هزینه آن را دریافت می نماید .

نکته 1: مشتری می تواند ، هر زمانی حتی زودتر از موعد انقضاء اقدام به تمدید وب سایت نماید و یا از ابتدا ، وب سایت را برای چند سال ثبت کند .

نکته 2: با توجه به قوانین جدید ICANN ، دامین پس از انقضاء به مدت 3 ماه قفل شده و قابل تمدید نمی باشد . این مطلب به این معنی است که وب سایت در صورتی که در انتهای سال تمدید نشود حداقل به مدت 3 ماه از کار خواهد افتاد و در پایان این مدت دامین جهت ثبت عموم آزاد خواهد شد و هر شخصی قادر به ثبت آن می باشد . لذا در صورتی که وب سایت شما دارای اهمیت می باشد ، تا زمانی که انحصارا در اختیار شماست ( در مدت قرارداد ) آن را برای سالهای آینده تمدید نمائید.

7. خدمات پشتیبانی :

7-1 آموزش استفاده از اینترنت ، دامین ، هاست ، طراحی و برنامه نویسی به عهده بیلدرسایت نمی باشد و مشتری باید اطلاعات اولیه را داشته باشد و یا از راهنما های موجود در اینترنت یا در سایت استفاده نماید.( این بند شامل سایت هایی که توسط بیلدر سایت طراحی میشود را نمیشود ) آموزش های لازم جهت استفاده از سایت، دامین، هاست، ایمیل و ... توسط بیلدرسایت به صورت رایگان برای سایت هایی که توسط بیلدر سایت طراحی شده است انجام میشود. طراحی ، برنامه نویسی و اضافه کردن امکانات یا رفع مشکل هایی که توسط مشتری ایجاد شده هست با دریافت هزینه انجام خواهد شد ( شمال تمام سایت ها میشود)

7-2 خدمات پشتیبانی بیلدرسایت از طریق ایمیل support@buildersite.ir ارائه می گردد لطفا نام سایت ( در صورت امکان شماره قرارداد ) و مشکل خود را به صورت کامل ، حداکثر در 3 یا 4 خط ارسال نمائید . بدیهی است جواب گوئی به ایمیل های بلند و چند صفحه ای امکان پذیر نمی باشد .

برای پشتیبانی از طریق تماس تلفنی ، پیامک، واتس اپ و تلگرام نیز میتوانید اقدام کنید ( مشخصات تماس در قسمت تماس با ما سایت قابل مشاهده میباشد)

7-3 بار گذاری وب سایت به عهده مشتری می باشد و ارائه این سرویس توسط بیلدرسایت ، با اخذ هزینه هر مگابایت 2000 تومان امکان پذیر می باشد . ( این بند وب سایت هایی که توسط بیلدرسایت طراحی میشود را شامل نمیشود ) .

7-4 در صورت موجود بودن فول بکاپ بارگذاری اطلاعات شما در سرور بیلدرسایت به صورت رایگان انجام خواهد شد.

7-5 در صورتی که رمز خود را فراموش نمودید با بیلدرسایت تماس بگیرید، رمز فقط به مالک سایت ارائه می شود ( هیچگونه اطلاعات امنیتی از جمله رمز وب سایت از طریق ایمیل ارسال نمی شود ) .

7-6 پشتیبانی وب سایت های طراحی شده توسط بیلدرسایت به مدت یکسال به صورت رایگان انجام خواهد شد و سال های بعدی با هزینه بسیار ناچیز انجام میشود (در صورت ارائه دسترسی هاست به مشتری پشتیبانی فقط با هزینه صورت خواهد گرفت)

8. تغییرات :

8-1 نام دامین و یا هاست نه از لحاظ فنی و نه قانونی قابل تغییر نمی باشد.

8-2 مشتری می تواند با پرداخت مابه التفاوت + 5000 تومان سرور خود را تغییر دهد . در صورتی که مشتری هاست ارزانتری را انتخاب نماید فقط می بایست مبلغ 5000 تومان را پرداخت نماید .

8-3 مشتری میتواند با پرداخت هزینه ، ظرفیت ها و محدودیت های هاست خود را تغییر دهد.( تعداد ایمیل ، حجم پهنای باند ، تعداد بانک های اطلاعاتی و ... )

8-4 در صورت تمایل مشتری به واگذاری مالکیت به دیگری،مشتری کتبا مالک جدید را به بیلدرسایت معرفی نموده و کلیه حقوق را به وی واگذار می نماید.

9. حوادث غیر مترقبه :

در صورت بروز هر گونه حادثه غیرمترقبه و سایر عوامل خارج از اختیارات طرفین از قبیل جنگ ، اعتصاب ، اغتشاش عمومی ، صاعقه ، آتش سوزی ، زلزله ، سیل ، اثرات موضعی خورشید بر روی ماهواره ها ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل های دولتی ، قطع خطوط مخابراتی شهری ، تحریم ، هیچگونه مسئولیتی در قبال قطع سرویس و نیز سایر موارد تا زمان رفع حوادث غیر مترقبه متوجه طرفین نمی باشد بدیهی است در صورت بازگشت اوضاع به حالت عادی و در اولین زمان ممکنه نسبت به انجام تعهدات اقدام خواهد شد و طرفین حق هر گونه ادعایی نسبت به یکدیگر را از خود سلب می نمایند .